אודות השיטה

שיטת APM הינה שיטה המשלבת בין מזרח למערב, בין ידע עתיק של זרימת אנרגיה במרידיאנים סינים לבין שיטות מערביות כגון תרפיה מנואלית, כרופרקטיקה ואוסטאופטיה.

השיטה עובדת בכמה רבדים: ראשית, עבודה אנרגתית על מרידאנים (ערוצי אנרגיה) סינים, על פי התפיסת הסינית קיימים בגוף האדם 24 מרידאנים שונים שדרכם זורמת אנרגית חיים צ'י .

על פי תפיסתם ,אדם בריא, הינו אדם שהאנרגיה מאוזנת בגופו., במידה ויש עודף או חוסר אנרגיה במקום מסוים, הרי שזה גורם לעודף או לתת תפקוד של אותו איבר בגוף. תפקידנו אם כן, הוא לאזן את הזרימה על ידי גירוי מכאני של המרידיאנים.

הרובד השני, עובד על מערכת השרירים בגוף. על ידי לחיצות על נקודות  ספיצפיות לאורך אותם מרדיאנים משתחררת  ריקמת השריר  התפוסה שגם היא קשורה מן הסתם לאיזון האנרגתי.

 

ברובד השלישי,  עובדים על החיבורים בעמוד השידרה והפרקים, בעזרת מניפולציות של שחרור לחצים בין חוליות עמוד השידרה ,הגורם לשיפור התפקוד במערכת העצבית.

שילוב של טפול בשלושת הרבדים הנ"ל נותן מענה אפקטיבי וןמניע את הגוף לטפל בבעיה, שיטה זו מאמינה שלגוף יש את היכולות לרפא את עצמו , ותפקידנו הוא רק לעזור לו ולתת לו יד.

טיפול זה הינו אפקטיבי ביותר לבעיות פרקים וגב.

אחת  מן הבעיות העיקריות של עמוד השדרה הינו אגן הירכיים,

 אשר מהווה בסיס לסטאטיקה של הגוף. לא פעם קורה שהאגן מתעקם כתוצאה מסיבות שונות

והדבר משפיע על האיזון בין החוליות.

ומכך גם להפרשים באורכי הרגליים אשר לא תמיד נראים לעין

אך יוצרים נזק מתמשך.

בשיטה זו ניתן בצורה יעילה ביותר להשפיע על שחרור אגן הירכיים דרך מניפולציות עדינות ולחיצות באזורים מסוימים כמו כן גם באוזן ( אוריקולותרפיה),

וכתוצאה מכך להחזיר את האיזון לעמוד השדרה.

 

0507663135